KKVITI

Adnan Januzaj ndryshon agjent dhe paralajmëron ndryshim edhe të klubit

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Adnan Januzaj do të largohet nga Sevilla gjatë afatit kalimtar dimërorë.

Sulmuesi kosovar nuk bën pjesë në planet e trajnerit Diego Alonso dhe largimi në janar duket i pashmangshëm.

28-vjeçari këtë edicion ka luajtur vetëm një ndeshje duke qëndruar në fushë për vetëm 25 minuta.

UBT

Në përpjekje për të rigjallëruar karrierën e tij dhe për të kërkuar një ekip të ri që do t’i ofrojë mundësi, Adnan Januzaj ka vendosur të ndryshojë agjencinë e tij përfaqësuese.

Sipas raportimeve nga Besoccer Sevilla , futbollisti i ka dhënë fund lidhjes me Rafaela Pimenta, agjentja që trashëgoi kompaninë e Mino Raiolës dhe i është bashkuar Promoesport.

Kjo lëvizje strategjike e Januzajt është që me agjentët e ri të punojnë për t’i gjetur një skuadër në afatin kalimtar të janarit.