900 gramë marihuanë në autobusin kosovar

Në një autobus udhëtarësh që po udhëtonte nga Kosova për në Gjermani, në Gresdorf an der Mur (Qarku Leibniz, Austri) policia gjatë kontrollimit rutinor ka gjetur 900 gramë marihuanë. Droga është gjetur e fshehur nën dy ulëse të zbrazëta të autobusit, njofton portali regionews.at.

Për këtë arsye policia deri më tash nuk ka mundur të bëjë identifikimin e pronarit ose zotëruesit të saj në mesin e pasagjerëve në autobus. /albinfo.ch/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).