Ekonomia

Po nuk dhe haraē, tė pret falimentimi


Edhe me Qeverinė e Ramush Haradinajt mbetet njė mister se a ka shpresė qė biznesi mė nė fund do tė ēlirohet nga tutela e pushteteve tė deritashme... mė shumė
Publikuar mė: 16:02 18.10.2017

Gjilani shpėrndan pajisje elektrike - centrifuga pėr bletarėt


Drejtori i kėsaj drejtorie, Ramiz Ramadani ka thėnė se ky projekt qė kap vlerėn mbi 12 mijė euro dhe... mė shumė

Publikuar mė: 14:01 17.10.2017

Kamatat nė kredi, ndėr mė tė ulėtat nė rajon


Kjo e bėn Kosovėn ndėr vendet me kreditė mė tė lira nė rajon

Kamatat nė kredi nė Koso... mė shumė

Publikuar mė: 06:43 17.10.2017

Tejkalohet pėr 26 milionė euro buxheti pėr veteranėt luftės


Ky buxhet i cili ka dalė jashtė parashikimeve tė Qeverisė dhe Fondit Monetar Nderkombėtarė, ka gjasa... mė shumė

Publikuar mė: 07:54 16.10.2017

Garė e egėr, synohet pushteti pėr pėrfitime korruptive


Nė fakt, sipas njohėsve tė kėsaj fushe, arsyeja pse po synohet pushteti me kaq kėmbėngulje edhe nė k... mė shumė

Publikuar mė: 09:52 15.10.2017

Korporatokracia, varrmihėse e ekonomisė sė tregut


Ata janė tė mendimit se ekonomia nė Kosovė ėshtė kryesisht njė ekonomi e krimit tė organizuar, e udh... mė shumė

Publikuar mė: 23:06 14.10.2017

“Kosova e Re nuk duhet ndėrtuar – energjia nga qymyri, e pengon zhvillimin e Kosovės”


Dajana Berisha, pėrfaqėsuese e Konsorciumit tė Shoqėrisė Civile pėr Zhvillim tė Qėndrueshėm nė Kosov... mė shumė

Publikuar mė: 15:45 13.10.2017

Gjilani shpėrndan 200 mijė kilogram grurė pėr mbjelljet vjeshtore


Drejtori i Bujqėsisė dhe Pylltarisė nė Gjilan, Ramiz Ramadani, ėshtė shprehur i gėzuar me kėtė subve... mė shumė

Publikuar mė: 08:02 13.10.2017

Qindra miliona euro "firojnė" nė xhepat e tė korruptuarve


Kėto fonde ēdo vit kalojnė nėpėr duart e zyrtarėve tė inkriminuar e tė kapur tė prokurimit, nga nėnt... mė shumė


Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma