Zyrtare: Rama i Valladolidit

Sulmuesi kosovar, Valdet Rama, ka kompletuar transferimin e tij te skuadra spanjolle, Real Valladolid. Anëtari këmbëshpejtë i Përfaqësueses kosovare është prezantuar te klubi spanjoll duke përfunduar largimin e tij nga suedezët e Orebros.

“Jam i lumtur dhe krenar që po më jepet mundësia të luaj me Real Valladolidin”, deklaroi Rama për mediat spanjolle. Valdeti kishte edhe gjashtë muaj kontratë me Orebron, mirëpo Valladolidi bleu kartonin e tij.

Valladolidi është pjesë e elitës së futbollit spanjoll, ndërsa aktualisht renditet në vendin e 10-të me 28 pikë, dy më shumë se Sevilla. (ORAinfo)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).