Zidane ka besim te Franca

Legjenda e futbollit francez, Zinedine Zidane, beson se Franca do të shkojë larg në Evropianin 2012.

Zidane ishte pjesë e Përfaqësueses së Francës që kishte fituar Botërorin 1998 dhe Evropianin e vitit 2000. Ai beson se Franca e drejtuar nga ish-bashkëlojtari i tij Laurent Blanc ka gjasa të mira në “Poloni e Ukrainë 2012”.

Franca është në një seri prej 21 ndeshjeve pa humbje. “Jam një përkrahës i madh i kësaj skuadre dhe kam një parandjenjë të mirë për ta”, ka thënë Zidane, përcjell “AP” të enjten. Franca në ndeshjen e parë të fazës grupore do të përballet me Anglinë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).