Zhduket nëna e Micheal Jackson

Një kallëzim për një person të zhdukur u paraqit në orët e vona të së shtunës për Katherine Jackson, nëna e “Mbretit të muzikës pop”, Micheal Jackson. Denoncimi u bë nga nipërit e saj, të cilët prej një jave nuk kanë qenë në gjendje të vihen në kontakt me të.

82-vjeçarja u largua nga shtëpia e saj në Kalabasas, Kaliforni, në datën 15 korrik, për të fluturuar në Nju Meksiko, ku vëllezëtit e Jackson kishin planifikuar të zhvillonin një koncert dy ditë më pas, konfirmoi për “CNN” avokatja e familjes, Sandra Ribera, transmeton TCH.

E moshuara u nis në udhëtim me vajzën e saj Rebbie Jackson, por që prej atëherë askush nuk ka mundur të vendoset në kontakt me to dhe as i ka parë.

”Katherine nuk ka kaluar kurrë më shumë se 24 orë pa folur me nipërit e mbesat e saj, prandaj kjo mungesë është kaq e pazakontë. Kemi frikë për sigurinë e shëndetin e saj”, deklaroi Ribera.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).