Zanfina Ismajli përfaqëson Shqipërinë

Festivali ndërkombëtar i Ohrit, i cili mbahet çdo vitë kësaj here do të pasurohet edhe me një këngë dhe këngëtare kosovare.

Këtë vitë nga bordi organizativë është zgjedh si përfaqësuese e Shqipërisë këngëtarja Zanfina Ismajli. Ajo atje do të prezantoj hitin e saj të fundit, “2 minuta”. Lajmin e ka konfirmuar për indeksonline vet këngëtarja.

Në këtë festival marrin pjesë përveç vendeve ballkanike, edhe Greqia dhe Italia. Festivali mbahet në ambientë të hapur me datën 22 gusht.

Kjo ngjarje do të transmetohet në televizionet e të gjitha shteteve pjesëmarrëse.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS