Ymeri: Qeverisë nuk i ka mbetur opsion tjetër përpos dorëheqjes

Kryetari i Lëvizes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në një intervistë fundviti për RTK-në, tha se Qeverisë nuk i ka mbet opsion tjetër përpos dorëheqjes pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese.

“Për sa kohë që njerëzit që e shkelin Kushtetutën insistojnë të mbesin në pushtet, atëherë kjo flet shumë për qasjen që ata e kanë karshi një sistemi republikan dhe demokratik, ku natyrisht që shkelësit e Kushtetutës nuk do duhej që në asnjë mënyrë të lejoheshin të mbajnë poste të rëndësishme, përmes të cilave ata prapë po kërcënojnë se do të shkelin Kushtetutën”, tha Ymeri.

Ai tha se vendimi i Kushtetutës e tha atë që opozita e ka thënë gjatë gjithë kohës. Sipas tij, ky moment është fitore e një beteje për qytetarët e Kosovës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).