Fidanishtja

Ylli Pango: Pas përgjimit, jeta ime ndryshoi

/ 1 minutë lexim

Ish-ministri i Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve të Shqipërisë, Ylli Pango në një intervistë dhënë “Hermesneës”, flet për video përgjimin ndaj tij, si i ka ndryshuar jeta pas saj.

“Jam më i qetë, më i tërhequr, më pak, shumë më pak i shfaqur në publik. Së brendshmi jam i njëjti. Jam gati në çdo moment të shpenzoj energji të pamata sërish. Si atëherë kur më ndërprenë punë e realizime shumë të mëdha e të bukura në Ministri” ka thënë Pango.

Fidanishtja

Ai përjashton nga kritikat vetëm Berishën dhe thotë se do ia bëjë kritikat vetëm pas zgjedhjeve.

Gjithashtu, Pango ka folur edhe për Ramën që thotë se nuk do mund të fitojë përsëri, si dhe për Metën, për të cilin thotë se është pragmatist./Indeksonline/