Hidromorava

Ylber Ramadani me rekord në Euro 2024, një nga lojtarët që ka vrapuar më së shumti

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Ylber Ramadani është një nga lojtarët që ka vrapuar më së shumti në ndeshjet e para të Euro 2024.

Ramadani gjatë ndeshjes me Italinë ka vrapuar 13.2 kilometra, duke e bërë kështu lojtarin e dytë me distancën më të lartë.

I pari kësaj liste i prinë futbollisti serb, Sergej Milinkovic-Savic me 13.9 kilometra.

Eco Higjiena

Në top-3 futet sulmuesi i Kombëtares së Anglisë, Phil Foden me 13.2 kilometra, kurse pesqën e mbyllin lojtarët si, Brozovic (13.1 km) dhe Declan Rice (12.9 km).

Lojtari tjetër i Shqipërisë që ka vrapuar më së shumti është Kristjan Asllani, i cili radhitet në pozitën e 16-të me 12 kilometra.

Kujtojmë që Shqipëria sot zhvillon ndeshjen e dytë në Euro 2024 ndaj Kroacisë./Indeksonline/