Yjet që dhuruan më së shumti para për bamirësi

Gjatë këtij viti që po lëmë pas, yjet botërorë kanë dhuruar shuma të majme parash për qëllime bamirëse kurse, e para në listë është këngëtarja, Taylor Swift.

Taylor, ka dhuruar plotë 4 milionë dollarë për bamirësi dhe kështu radhitet e para ndër 20 të famshmit që kryesojnë listën sipas, dosomething.org.

E dyta, është këngëtarja Miley Cirus e cila para ka dhënë më shumë për mbrojte dhe strehim të kafshëve. Lady Gaga është e treta në listën, “Celebs gone good” e cila madje, posedon fondacionin e saj bamirës, “Born This Way Foundation” .

Channing Tatum dhe Justin Bieber përmbyllin listën e pesë të famshëve që kanë dhuruar më shumti para për bamirësi.
Në listë, përfshhen edhe emra të njohur të artistëve si, Selena Gomez, Jay-Z dhe Beyonce, Ben Affleck, Demi Lovato, Sofia Vergara e shumë artistë të tjerë./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS