Xhilsime Qamili caktohet kryesuese e komitetit për shëndetësi në Viti

Viti – Komiteti për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale zgjodhi dr.Xhilsime Qamilin kryesuese të këtij komiteti.

Është mbajtur të premten mbledhja e parë e Komitetit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, me që rast si pikë e rendit të ditës ishte zgjedhja e kryesuesve të këtij komiteti, si dhe përcaktimi i orarit të aktiviteteve për këtë vit.

Kryesuese e këtij komiteti, anëtarët e Kuvendit ku përfshihet edhe një përfaqësues i Shoqërisë Civile, kanë zgjedhur doktoreshën Xhilsime Qamili, ndërsa për zv.kryesuese Liridona Bislimin./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).