Xhavit Hajdarit i vazhdohet arresti shtëpiak edhe për dy muaj

Gjilan – Kolegji i përbërë prej tre vetave dhe i kryesuar nga Ramiz Azizi kryetar i ka caktuar masën e arrestit shtëpiak edhe për dy muaj Xhavit Hajdarit ish drejtor i spitalit të Gjilanit.

Ish drejtori i spitalit të Gjilanit Xhavit Hajdari i dyshuar për veprën penale “marrje e ryshfetit” do të vuaj masën e arrestit shtëpiak edhe për dy muaj të tjerë. Kështu ka vendosur Kolegji i përbërë prej tre vetave i kryesuar nga Ramiz Azizi kryetar.

Hajdarit pos që i është vazhduar masa e arrestit shtëpiak atij edhe i është ngritur aktakuza nga ana e Prokurorisë Komunale .Kryeprokurorja publike komunale Rabije Jakupi tha për rajonipress se prokurori Esat Ademi e ngarkon Hajdarin për veprën penale “marrje ryshfeti”.

Ndryshe kjo është aktakuza e dytë që i ngritet Hajdarit. Aktakuza e parë e ngarkon Xhavit Hajdarin për nxjerrje të vendimeve të kundërligjshme,shpërdorim të pozitës zyrtare,arkëtim dhe pagesa të paligjshme./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).