Xhandarmeria serbe rrëzon lapidarin në Preshevë

Mijëra forca speciale të xhandarmerisë sot në ora 07 të mëngjesit kanë larguar përmendoren e vendosur në qendër të Preshevës.

Nga ish tregu i vjetër e deri tek rruga që shpie deri tek qendra, në rrugën Ramiz Sadiku nga rruga e fshatit Rahovicë deri tek qendra dhe ajo që shpie rrugës për Gjilan kanë qenë të bllokuara nga mijërsa forca speciale.

Xhdandermeria e largoi dhe mori me vete edhe përmendoren duke e dërguar në lokacion të panjohur dhe pastaj u largua nga qendra e Preshevës.

Presheva.com ka qenë në vendin e ngjarjes netët e fundit duke sjellë fotografi ekskluzive.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS