Vrau dhe dogji 20-vjecarin, pranga autorit

Zbardhet vdekja e bariut mbrëmjen e djeshme në fshatin Valarë të Gjirokastrës. Policia sqaron se nuk bëhet fjalë për një vdekje aksidentale nga asfiksia nga zjarri, por se 20-vjecari Haki Mana është vrarë.

Ndërkohë në pranga ka rënë dhe autori i krimit Xhevat Dudumi.

Ngjarja ka ndodhur prane lumit Drino në Gjirokatsër, ku autori pasi e ka vrarë me armë gjahu të riun i ka vënë flakën në tentative për të humbur gjurmët.

Zjarri është pikasur nga banoret e zonës, të cilët kanë njoftuar dhe forcat e policisë. Fillimisht u dyshua për një vdekje aksidentale të 20-vecarit, i cili prej një viti punonte bari në zonë./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS