Vrau 31-vjeçarin turk, merr fund arratia dy javore e të riut shqiptar në Gjermani

Arrestohe 23-vjeçari shqiptar Fisnik Hoxha i cili qëlloi për vdekje shtetasin turk Mustafa A, 31-vjeç.

Kujtojmë se ngjarja ndodhu në lagjen Gaarden të Kiel, në Gjermani.

I riu shqiptar është arrestuar pas thuajse dy javësh.

Sipas policisë së Kielit dhe prokurorisë, 23-vjeçari u arrestua nga njësitë speciale në Gelsenkirchen pasditen e sotme.

23-vjeçari nuk ka bërë rezistencë gjatë arrestimit, ndërsa pritet që të dërgohet para gjykatës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS