Eko Higjiena

Vranët e me shi

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës vende-vende parashihen të sjellin reshje shiu të përcjella me shkarkime rrufesh.

Mobi Casa

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugperëndimi.