RCCOLA

Vranët dhe me shi

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me shi.

IHK njofton se në disa zona parashihen edhe shkarkime rrufesh.

UBT

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi 1-6m/s. /Telegrafi/