Eko Higjiena

Vranët dhe me shi

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat gjatë ditës vende – vende parashihen të sjellin reshje shiu.

Uji Dea

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugperëndimi. /Telegrafi/