Vranët dhe me diell, vende-vende riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me diell, ndërsa vende-vende parashihen riga shiu.

Vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-8m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS