Vodhën 120 mijë euro, tre të arrestuar

Njësia e Hetimeve Rajonale e Prishtinës pas hetimeve të zhvilluara ka arritur të identifikojë dhe arrestojë tre persona (një femër dhe dy meshkuj) me dyshimin se janë kryes të veprës penale vjedhje e rëndë, ku ishin vjedhur 120 000 euro.

Sipas policisë, lidhur me rastin janë kontrolluar edhe dy shtëpi në rrugën “Isa Kastrati: në Prishtinë, si lokacione të dyshimta, ku janë gjetur dhe konfiskuar 12 mijë e 570 euro para të gatshme, një këllëf i revoles, një maskë dhe dy kompjuterë. Të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje ndërsa rasti ende po hetohet./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS