Vllasi: Pala kosovare s`ka agjendë e as strategji për dialog

Interpretimet për fillimin e një dialogu të mundshëm politik ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, kanë ngjallë reagime të shumta.

Ish funksionari i lartë në ish Jugosllavi, Azem Vllasi thotë që pala kosovare ende nuk ka agjendë e as strategji për t’iu qasur këtij dialogu.

Në një intervistë për RTV21, Vllasi vlerëson se me palen serbe duhet të bisedohet vetëm për zhbërjen e strukturave ilegale dhe fillimin e integrimit të pjesës veriore.

Ndërsa sa i përket mundësisë së një koalicioni të ri midis PDK-së dhe AAK-së, Vllasi vlerëson se Kosova nuk ka nevojë tani për koalicione të reja për shkak të dialogut

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS