Vlerësime të larta për Xhemailin e Behramin

Dy futbollistët me origjinë shqiptare të Napolit, Blerim Xhemaili dhe Valon Behrami, po vlerësohen lartë për formën e treguar në ndeshjet e fundit.

Kështu, në një sondazh të portalit italian, ‘Tuttonapoli.net’, për futbollistin më të mirë të ndeshjes ndaj Genoas, futbollistët shqiptar kanë qenë ndër më të votuarit.

I pari ishte mesfushori Marek Hamsik, me 44.27 % të votave, i dyti Xhemaili me 12.27 %, ndërsa i treti Behrami me 12.67 %. Të kujtojmë që Xhemaili edhe këtë ndeshje ka gjetur golin, duke realizuar kështu katër gola në dy ndeshjet e fundit.(Tribuna)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS