Vjenë, digjet për së gjalli 28-vjeçarja nga Kosova

Një femër 28-vjeçe nga Kosova, e cila kishte vendosur t’i jepte fund marrëdhënies së saj me të dashurin, është kapur për fyti nga ky i fundit deri sa i ka humbur ndjenjat, e më pas i ka vendosur një qese plastike në kokë, është mbështjellë me një batanije të lagur me benzinë, ku më pas i është vënë flaka.

Kështu është thënë në një gjykatë në Vjenë. E reja, e cila kishte punuar si kameriere në zonën Rudolfsheim-Funfhaus të Vjenës, sipas të dhënave fillestare, është mbytur nga i dashuri i saj 45-vjeç i cili nuk pranoi vendimin e saj për të mos qenë më së bashku, raporton “Vienna Times”, transmeton “Zëri”.

Gjykata erdhi në përfundimin se ai kishte një xhelozi, e cila arriti në kufijtë e sëmundjes dhe se nuk mundi të pranonte se ajo nuk dëshironte më të ishte me të.

Pas autopsisë, është zbuluar se femra 28-vjeçe nga Kosova kishte qenë e gjallë dhe e vetëdijshme kur i është vënë flaka, pasi në mushkëritë e saj janë gjetur gjurmë tymi.

Prokuroria theksoi se vdekja e saj ka qenë e tmerrshme dhe jashtëzakonisht e dhimbshme.

28-vjeçarja nga Kosova ka lënë prapa dy fëmijë, të cilët mezi i ka mbajtur me punën e saj si kameriere.

Trupi i pajetë i saj është gjetur nga i vëllai një ditë pas ngjarjes.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).