Vitia shembulli i bashkëpunimit dhe realizimit të projekte

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka marrë pjesë në punëtorin e organizuar nga Projekti “Aftësitë për Punësim Rural” të financuar nga Helvetas, ku është diskutuar për planifikimin për Vitin 2018 në tre rezultate te projektit, te rinjtë, fermerët dhe bizneset.

Në këto veprimtari, nga ana e udhëheqësve te Helvetasit, Komuna e Vitisë u cilësua si komuna shembull e bashkëpunimit me këtë organizatë dhe realizimin e shumë projekteve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).