KKGJILAN

Vitia përkujton dëshmorin Kemajl Azizi

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Viti – Në përvjetorin e rënies së dëshmorit, Kemajl Azizi përfaqësuesit e institucioneve komunale të Vitisë, policisë, subjekteve politike, shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së, ansamblit vitias që mbanë emrin e këtij dëshmori dhe të tjerë kanë bërë sot homazhe të varrezat e dëshmorëve në Viti.

KKVITI

Delegacioni institucional ka vendosur kurore lule pranë varrit të këtij dëshmori./rajonipress/