Vitia memorandum bashkëpunimi për përmirësimin e shërbimeve publike

Viti – Me qëllim të artikulimit të kërkesave të qytetarëve për përmirësim të shërbimeve publike nën përgjegjësi komunale përmes platformave elektronike, Komuna e Vitisë dhe Demokracia Plus (D+), kanë nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi, që përmes kësaj platforme t`i adresoj ankesat e qytetarëve të Vitisë për përmirësimin e shërbimeve publike në lagjet dhe fshatrat e komunës së Vitisë.

Kjo marrëveshje bashkëpunimi u bë mes kryetarit të komunës së Vitisë Sokol Haliti dhe përfaqësuesit të Demokracia Plus Genc Kadriut. Komuna e Vitisë dhe D+, në bazë të kësaj marrëveshje, pajtohen të mbajnë raporte konstruktive të ndërsjellët gjatë këtij bashkëpunimi dhe të respektohet pavarësia dhe paanshmëria politike e D+ si organizatë jo-qeveritare.

Ndërkohë, ky memorandum do të hyjë në veprim në mënyrë të menjëhershme dhe të jetë efektiv për dy vitet e ardhshme./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).