Viti me homazhe në përkujtim të ofensivës serbe të 15 prillit të vitit 1999 mbi popullatën e fshatrave Skifteraj e Smirë

Viti – Në 22 vjetorin e ofanzivës serbe mbi popullatën e fshatrave Skifteraj e Smirë, përfaqësues të Institucioneve Komunale të Vitisë dhe të organizatave të dala nga lufta e UÇK-së, këshillat e fshatrave të këtyre dy lokaliteteve, kanë bërë sot homazhe në varrezat e dëshmorëve në Viti.

Ata në këtë mënyrë i kanë përkujtuar viktimat e rëna dhe martirëve të rënë nga ky sulm i forcave paramilitare serbe mbi këto dy fshatra./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS