Vihet gurëthemeli i shkollës së re “Fan S. Noli” në Kamenicë

Kamenicë – Kryetari i Komunës së Kamenicës Kadri Rahimaj bashkë me Kryeministrin e Republikës së Kosovës Albin Kurti dhe Ministren e MASHTI-t Arbërije Nagavci, sot kanë bërë vënien e gurëthemelit të shkollës së re në Kamenicë.

“Një projekt i hartuar nga Komuna e Kamenicës në vitin 2022, dhe i mbështetur financiarisht nga Qeveria e Kosovës, ka filluar realizimin” ka thënë Rahimaj.

Qyteti po bëhet me shkollën më të mirë në Komunë, dhe ndër shkollat më të mira në Kosovë, ka shtuar ai./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS