Eko Higjiena

Vetëvendosje proteston kundër vizitës së Cooperit

/ 1 minutë lexim

Qindra aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, në mesin e të cilëve është edhe Albin Kurti, kanë arritur që të hyn në oborrin e Qeverisë së Kosovës, për të protestuar kundër vizitës së ndërmjetësit të Bashkimit Evropian në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, Robert Cooper, i cili është duke zhvilluar takime me zyrtarët e Qeverisë së Kosovës në këto çaste.

Po ashtu në këto momente është duke u shtuar numri forcave policore, njofton “KosovaPress”.

Mobi Casa

Në mesin e protestuesve janë edhe disa deputetë, si Albin Kurti Visar Ymeri, Albulena Haxhiu.

Protestuesit mbajnë në dorë pankartat “Jo negociata, Vetëvendosje”, “Stop dialogut”, “Serbia nuk ka kërkuar falje për krimet e bëra”, “Serbia financon strukturat e saj ilegale në Kosovë”. /Telegrafi/