Veseli shpreh ngushëllime për vdekjen e veprimtarit gjilanas, Refik Bajraliu

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka dërguar telegram ngushëllimi me rastin e ndarjes nga jeta të Refik Bajraliut, anëtar dhe aktivist i përkushtuar i PDK-së që nga fillimet e saj në Gjilan.

“Do ta kujtojmë gjithmonë me respekt e mirënjohje për kontributin e tij të dalluar qytetar për PDK-në dhe vendin”, ka deklaruar Z. Veseli.

Në telegramin e ngushëllimit, mes tjerash, Kryetari Veseli ka shkruar:

“Me dhimbje mora lajmin për ndarjen e Refik Bajraliut nga jeta, anëtar dhe aktivist i përkushtuar i PDK-së që nga fillimet e saj në Gjilan. Do ta kujtojmë gjithmonë me respekt e mirënjohje për kontributin e tij të dalluar qytetar për PDK-në dhe vendin. Ngushëllime familjes, miqve dhe gjithë atyre që patën mundësinë dhe nderin ta njohin bacin Refik!”

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).