Vdiq “rusi” 122 vjeçar, receta e tij për jetëgjatësi: Pa duhan, pa alkool dhe pa gra!

Njëri nga njerëzit më të vjetër në botë dhe me siguri më i vjetri në Rusi vdiq në moshën 122 vjeçare në shtëpinë e vet në fshatin Serebrajkovk në Republikën e Dagestanit.

Siç ka njoftuar Russia today , Magomed Labazanov ka vdekur nga një sëmundje e papërcaktuar pasi që nuk kishte ngrënë disa ditë

Mendohet se Labazanov është lindur më 1 maj 1890, në fshatin Gadari, në Dagestan, në Rusinë cariste

Kur u pyet se cila është receta e tij për jetëgjatësi, u përgjigj: Pa duhan, pa alkool dhe pa gra!”

Ky punëtor mulliri ka shtuar se këtë moshë e kishte arritur falë ushqimit të shëndoshë me pemë, perime dhe qepë.

Ka jetuar sa dy herë jeta mesatare në Rusi e cila është 64,3 vjet.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS