Hidromorava

Vdes trajneri i ri i Villarrealit

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Manolo Preciado ka ndërruar jetë mbrëmjen e të mërkurës në moshën 54-vjeçare pasi ka pësuar sulm në zemër në dhomën e tij të hotelit në Valencia.

Ish-trajneri i Sporting Gijon sapo ishte caktuar trajner i ri i Villarrealit të mërkurën, dhe duhej të dilte në konferencë për shtyp të premten.

Preciado ka luajtur për klube si Racing Santander, Linares, Mallorca, Alaves, Ourense dhe Gimnastica gjatë karrierës së tij aktive, para se të bëhet trajner në klubin ku u pensionua.

KKVITI

Ai punoi te Sporting Gijon për gjashtë vite, nga viti 2006 deri në vitin 2012, dhe kualifikoi skuadrën në Primera Divizion në vitin e tij të dytë me klubin.

Preciado ishte shkarkuar nga posti i trajnerit më herët gjatë këtij viti, por pritej t’i rikthehej punës në Divizionin e Dytë me Villarrealin sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/