RCCOLA

Vdes profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj

/ 1 minutë lexim
Hidromorava

Pasditen e së dielës ka ndërruar jetë profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij në rrjete sociale.

“Miq, familjarë të dashur ju njoftojmë që babai ynë Prof. Dr.sci. Sylë (Ramë) Tahirsylaj papritmas ndërroi jetë para pak çastesh. Për detaje te varrimit ju njoftojmë!”, ka njoftuar në Facebook e bija e meteorologut.

ARKATANA

Tahirsylaj ka qenë profesor në Universitetin e Prishtinës, në Fakultetin e Bujqësisë dhe të Veterinarisë dhe drejtor i Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK).

Ai mbahet në mend nga publiku për parashikimin e shpejtë dhe të saktë të motit./Telegrafi/