RCCOLA

Vdes pas 23 ditësh

/ 2 minuta lexim
Fundamenti

Gjilan – Musli Ajvazaj i moshës 70 vjeçare është aksidentuar më 17 korrik ku ka marrë lëndime të rënda,por nuk ka mundur t`i përballojë plagëve dhe për pasojë ka ndërruar jetë më 10 gushtë tha Ismet Hashani.

Edhe pse në moshë Musli Ajvazaj gjithmonë në qytet kishte dalur me biçikletë për t`i kryer punët familjare. Por më 17 korrik në fshatin Shillovë rruga Gjilan-Kamenicë është aksidentuar rëndë.

Mobi Casa

Ismet Hashani zëdhënës i policisë tha për rajonipress se më 17 korrik Ajvazi kishte marrë lëndime të rënda në një aksident ku kanë qenë të përfshira vet Ajvazi me një veturë udhëtaresh.

Musli Ajvazaj të cilit ju ishte dhënë ndihma e par në Qendrën Emergjente në Gjilan ishte dërguar në QKUK në Prishtinë për trajtim të mëtutjeshëm . Ndërsa me datën 10.08.2012 rreth orës 16:00 nga familjaret e viktimës është njoftuar se rreth orës 13:40 viktima kishte ndërruar jetë dhe vdekjen e kishte konstatuar mjeku i mjekësisë familjare pasi që viktima veç ishte në shtëpi .Në lidhje me rastin është njoftuar dhe PPQ Gjilan tha Hashani./rajonipress/