Vdes në qendër të qytetit-përplaset me motoçikletë në shtyllën elektrike

Gjilan – Viktima Bujar Musliu (1985) derisa po voziste në drejtim të qendrës së qytetit dhe me të arritur përball objektit të PTK-së e humb kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe përplasët në shtyllën elektrike prej betoni për skaj rruge.

Edhe një viktimë është shënuar nga motoçikleta. Ismet Hashani zëdhënës i policisë tha se aksidenti ka ndodhur me datën 15 korrik rreth mesnatës nё qendër të qytetit në Gjilan në rrugën “Adem Jashari” përball objektit të PTK-së, ku si pasojë e aksidentit jetën e ka humbur drejtuesi i motoçikletës B. M. lindur me 1985 banor i komunës së Gjilanit.

Hashani tha se fillimisht njësitet patrulluese nga stacioni policor kanë dal nё vendin e ngjarjes ku mё pastaj janë thirr njësitet e specializuara pёr hetimin e aksidenteve nё kuadër tё Trafikut Rajonal.

Në bazë të hetimeve të para besohet se deri të aksidenti ka ardhur atëherë kur drejtuesi i motoçikletës së markës Kawasaki ngjyre e zezë pa targa të regjistrimit gjatë lëvizjes në rrugën “Adem Jashari” në drejtim të qendrës së qytetit dhe me të arritur përball objektit të PTK-së e humb kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe përplasët në shtyllën elektrike prej betoni për skaj rruge.

Në bazë të raportit mjekësor drejtuesi i mjetit sillet në spitalin Rajonal të Gjilanit pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes ka prezantuar prokurori publik i qarkut dhe me urdhër të tij trupi i pa jete i dorëzohet familjareve.
Rasti ёshtё duke u hetuar nga njësitet e trafikut rajonal tha Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).