UBT

Vdes duke shikuar futboll

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Një tifoz i fiksuar pas futbollit nga Kina ka ndërruar jetë, pasi 11-të net rresht ka përcjellë ndeshjet e Kampionatit Evropian të futbollit.

Për shkak të dallimeve kohore mes Evropës dhe Kinës, me kohë të atjeshme shumica e ndeshjeve fillojnë pas orës 2:45 të mëngjesit. Vdekja e tij ka ndodhur në sfidën Itali-Irlandë, të cilën Azzurrët e fituan me rezultat 2-0.

26-vjeçarin e ka gjetur të vdekur nëna e tij përpara televizorit. Sipas Sansijang Metropolis, i ndjeri ishte anëtar i ekipit të futbollit në fakultetin e tij, ndërsa nuk ishte ankuar asnjëherë për probleme shëndetësore.

UBT

“Ne pushonim kohë pas kohe, ndërsa ai dëshironte t’i ndiqte të gjitha ndeshjet”, ka thënë një mik i tij.

Sipas mjekëve, mungesa e gjumit ia ka dobësuar fuqinë organizmit, gjë që ka sjellë deri te vdekja.