UBT

Vdes Dino Asanaj

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Shefi i Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP), Dino Asanaj, nuk ka mundur t’iu përballojë plagëve të marra, pas therjes me thikë, dhe ka vdekur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) .

(E plotësuar) Ai i ishte nënshtruar një intervenimi urgjent kirurgjikal, por pa sukses.

“Edhe përkundër përpjekjeve, mjekët nuk mundën t’ia shpëtojnë jetën”, tha për Gazetën Jeta në Kosovë, Shpend Fazliu, zëdhënës i QKUK-së.

RCCOLA

Mehmet Maxhuni, drejtor i Klinikës së Kirurgjisë dhe shef i ekipit të mjekëve, që e kanë operuar atë, tha në një konferencë me gazetarë se Asanaj ishte sjellë në QKUK në një gjendje të rëndë shëndetësore dhe pothuajse pa shenja jete.

“Ai kishte humbur shumë gjak, për shkak të plagëve të marra në fyt dhe në anën e majtë të gjoksit”, bëri të ditur Maxhuni.