“Vatra” me kryetar të ri

Gjilan – Shoqata “Vatra” të enjten me vota të hapura ka zgjedhur kryetarin e ri të shoqatës Sejdullah Kadriun.

Në mbledhjen e kryesisë së shoqatës “Vatra” të mbajtur më 31.05. 2012, është rifreskuar kryesia me anëtarë të rinj, dhe njëherit është zgjedhur edhe kryetari i ri, të cilin pozicion pas vdekjes së themeluesit dhe kryetarit Nijazi Kadriu, e ushtronte Mustafë Shaqiri.

Me këtë rast Kryesia e ,,Vatrës” ka falënderuar përzemërsisht Shaqirin për punën e bërë, dhe përkushtimin e treguar në mbrojtjen e interesave, gjegjësisht në sensibilizimin e problemeve të shumta që e preokupojnë popullatën e Kosovës Lindore, që jetojnë në Gjilan e më gjerë.

Po të njëjtën ditë, kryesia e “Vatrës” me vota të hapura, zgjodhi për kryetar të Shoqatës, Sejdulla Kadriun, aktivist i kahershëm i çështjes kombëtare.

Aktualisht kryesia përbëhet prej 19 anëtarëve, e në kuadër të Shoqatës ,,Vatra” funksionon edhe Forumi Rinor i përbërë nga 21 anëtarë, e shumë aktivist të tjerë, që e ndihmojnë shoqatën në aktivitete të ndryshme./rajonipres/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).