Ushtarë të KFOR-it Amerikan bashkë me Policinë e Kosovës ndanë lodra për nxënësit në Jasenovik

Gjilan – KFOR-i Amerikan në bashkëpunim të ngushtë me Policinë e Kosovës, ka ndarë dhurata dhe lodra të ndryshme nxënësve në shkollën fillore, ku mësojnë bashkë nxënës të etnive të ndryshme në fshatin Jasenovik, Komuna Novobërdës.

Në këtë event në lokalet e shkollës fillore të këtij fshati prezent ishin edhe Kleri nga komuniteti Mysliman, Ortodoksë, prindër, arsimtarë, drejtoria e shkollës, si dhe nxënës të shumët që i dhanë gjallëri këtij ambienti me recitime të mrekullueshme. Fare në fund të pranishmit i gëzuan të gjithë fëmijët me lodra dhe dhurata të ndryshme.

Policia e Kosovës, KFOR- i, si dhe faktorët tjerë relevantë dhe strukturat e sigurisë janë të përkushtuar që të punoj sa më tepër me nxënësit e të gjitha etnive dhe niveleve dhe të krijojnë siguri dhe ambient prosperues për të gjithë thuhet në njoftimin e Ismet Hashanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).