Ushqimet tradicionale vlerë e një qyteti

Gjilan – Në kuadër të aktiviteteve të shumta që organizohen nga Drejtoria e Kulturës, Rinisë e Sportit në Kamenicë, në Shtëpinë e Kulturës “ Isa Kastrati” është mbajtur tryeza ” Ushqimet tradicionale-vlerë kulturore“.

Drejtori i drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport Faton Krasniqi, ka thënë se kjo tryezë është financuar dhe përkrahur prej Ministrisë Kulturës, kurse projekti është i drejtorisë së Kulturës.

“ Ne kemi filluar festimet e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë me turnirin e notit që është mbajtur të shtunën, sot me trashëgiminë kulturore të ushqimeve tradicionale, ndërsa këtë të shtunë e kemi turnirin e volejbollit në plazh dhe do të vazhdojmë me një koncert për bashkatdhetarët tanë dhe aktivitete të tjera” tha Krasniqi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).