UNMIK-u ende “gjallë” dhe i dëshirueshëm për zyrtarët serb në Artanë

Gjilan – Kryetari i komunës së Novobërdës, Ivanoviq gjatë ditës së djeshme ka pritur përfaqësuesit e Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë z.Stefen Felbrih dhe Sreqko Bogajqeviq.

Qëllimi i kësaj vizite në komunën e Novobërdës ka qenë njohja me rrjedhat e organizimit rreth përgatitjes festive me rastin e inaugurimit të shtëpisë së sigurt për grat viktima të dhunës në familje në fshatin Bostan.

Stefanoviq gjatë takimit i njoftoi përfaqësuesit e Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë me aktivitetet aktuale të cilat po implementohen dhe njëherit u shpreh edhe me rastin e ardhjes së zëvendës përfaqësuesit special të Sekretarit Gjeneral të Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë z.Roberta Pulvera.

“Zyra e UNMIK-ut në Kosovë deri më tash në shumë mënyra ka përkrahur Komunën e Novobërdës dhe pa mas i falënderojmë, kurse vizita e zyrtarit të lartë të Kombeve të Bashkuara në Kosovë është një mundësi/rast edhe më mirë për vazhdimin e bashkëpunimit të mëtutjeshëm”, theksoi z.Ivanoviq thuhet në njoftimin e komunës së Novobërdës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).