Topi arriti për vizitë dyditëshe në Kosovë

Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, arrti të premten për një vizitë dyditëshe në Kosovë. Para Kuvendit të Kosovës kryetarin e Shqipërisë e priti presidentja e vendit Atifete Jahjaga.

Presidentja Jahjaga dhe presidenti Topi kanë sapo kanë parakaluar para Gardës së Nderit të Forcës së Sigurisë së Kosovës.
Pos presidentes Jahjaga, Topi do të ketë bisedime edhe me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, zëvendëskryeministrat Behxhet Pacolli dhe Sllobodan Petrovic dhe me kryetarin e Prishtinës, Isa Mustafa.

Ai do të marrë pjesë edhe në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës.

Topin do të bëjë homazhe te varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, te kompleksi i Jasharajve në Prekaz dhe te kompleksi në Gllogjan. Para largimit, Topi do të vizitoj edhe qytetin e Gjakovës.

Presidentit Topi ka ardhur në Kosovë disa ditë para se t’i skadojë mandati presidencial. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).