Tifozët kroatë kërkojnë pranimin e Kosovës në UEFA

Poznan, 11 qershor (AFP) – Tifozët kroatë para ndeshjes me Irlandën i kanë bërë thirrje UEFA-s që ta pranojë Kosovën në organizatën e saj.

Kosova ka vite që po bën përpjekje për pranim në FIFA e në UEFA.

Ndërsa kombëtarja e Kroacisë ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të Grupit C në kuadër të Kampionait Evropian kundër Republikës Së Irlandës me rezultat bindës, 3:1.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).