ARKATANA

Tifozat Kuq e Zi nderojnë Enkelejdën

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Tifozat Kuq e Zi i kanë dhuruar çmimin simbolik “O sa mirë me qenë shqiptar”, këngëtares me prejardhje çame Enkelejda Arifi.

Motivacioni: “Me këngët e saj sensibilizon faktorin politik shqiptar dhe opinionin e gjërë për çështjen e pazgjidhur çame.”

Hidromorava

Ky çmim ju dhurohet personaliteteve shqiptare nga të gjitha fushat që ngrejnë lartë flamurin dhe emrin e shqiptarëve.

Këngëtarja Enkelejda Alushi-Arifi, është ndër këngëtaret më të dashura shqiptare dhe konsiderohet si këngëtarja e vajit dhe e mallit. Hiti i saj, ‘Vaj e mall për Çamërinë’ është bërë një këngë, cila shpalos dhembjen, por edhe krenarinë çame./Indeksonline/