UBT

Thaçi: Unë do të jem kryeministër edhe vitin e ardhshëm

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Kryeministri Hashim Thaçi ka deklaruar se do të jetë kryeministër i vendit edhe gjatë vitit 2013.

“Nuk ka dilema se do të vazhdojë punën edhe vitin e ardhshëm. Unë e kam një kontratë me qytetarët dhe vullneti i qytetarëve është i pa diskutueshëm”, është shprehur Thaçi për RTK-në, duke shuar kështu shpresat e liderit të AAK-së, që ai të drejtoj Qeverinë.

Mobi Casa

Thaçi ka thënë se qeveria do të vazhdojë punën me apo AAK-në. (ORAinfo)