Thaçi s’e lëshon Pacollin

Partia e kryeministrit, Hashim Thaçi, nuk është e gatshme që të prishë koalicionin me partinë e afaristit Bexhet Pacolli, edhe nëse në koalicion përfshihet Aleanca e Ramush Haradinajt.

Në PDK thonë se me zgjerimin e koalicionit qeverisës, Thaçi nuk do ta lëshojë Pacollin, por do ta mbajë atë së bashku me Haradinajn, që të dy si zëvendëskryesministra, shkruan “Zëri”.

Fati i bashkëqeverisjes së dy partive të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, PDK-së dhe AAK-së do të vazhdojë të mbetet edhe për një kohë i paqartë, por ajo që dihet ëshët se kryeministri Hashim Thaçi, është në favor të zgjerimit të koalicionit, duke mos e lëshuar që të ikë Bexhet Pacollin.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).