Hidromorava

Terry, tri ndeshje i suspenduar në LK

/ 1 minutë lexim

Kapiteni i Cheleat, John Terry, është suspenduar për dy ndeshje të Ligës së Kampionëve, duke përfshirë dhe një ndeshje të tretë, dënimin e të cilës tashmë e ka vuajtur.

Komisioni disiplinor i UEFA-s vendosi që ta dënojë qendërmbrojtësin për sjelljen e tij të dhunshme ndaj sulmuesit të Barcelonës, Alexis Sanchez.

Fundamenti

Terry kështu do të mungojë në Superkupën e Evropës ndaj Atletico Madridit në gusht, teksa do të mungojë edhe në ndeshjen e parë sezonale në Ligën e Kampionëve. Ai ndeshjen e tretë si i suspenduar e vuajti ndaj Bayernit të Munichut në finalen e Allianz Arenas. /Telegrafi/