ARKATANA

Temperatura deri në 35C, parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

/ 1 minutë lexim

Mot kryesisht me diell parashihet të mbajë sot në vend. Pasdite do të ketë vransira të pakta lokale, por nuk parashihen kushte për të reshura, sipas “Mendimi për motin”.

Temperaturat shënojnë një rritje të lehtë në 27C e 29C. Frynë erë e lehtë dhe mesatare nga veriu e verilindja 4-9m/s.

RCCOLA

Në fundjavë do të mbretërojë mot më i nxehtë e kryesisht me diell, me temperatura deri në 32C e 33C.

“Në fundjavë do të mbretërojë mot më i nxehtë e kryesisht me diell, me temperatura deri në 32C e 33C. Kryesisht me diell paraqitete moti edhe në ditët e para të javës vijuese. Përreth viseve malore, të hënën pasdite mund të vije deri tek zhvillime të ndonjë rrebeshi të shkurtër shiu. Temperaturat maksimale shkon deri në 34C e 35C”, thuhet në njoftim.