KKGjilan

Temperatura deri në 30 gradë e ndonjë rrebesh shiu, parashikimi i motit për këtë fundjavë dhe javën e ardhshme

/ 1 minutë lexim

Mot kryesisht me diell pritet të mbajë gjatë kësaj fundjave në vend, sipas “Mendimi për motin”.

Të dielën pasdite, rreth zonave malore, mund paraqiten kushte për ndonjë rrebesh të shkurtër shiu, raporton Express.

Temperaturat minimale zbresin në 10C e 13C ditën e shtunë, e maksimalet shënojnë rritje deri në 27C e 29C, të shtunën, e të dielen edhe në 30C. Frynë erë e lehtë veriore 1-5m/s.

Mobi Casa

Të hënën pasdite rrebeshet mund të jenë më të përhapura në vend, e maksimalet pësojnë rënie të lehtë.

Nga dita e martë më nxehtë e kryesisht me diell. Temperaturat maksimale 31C e 33C.